Infrasauna

Infrasaunování vás udělá krásnější, vyléčí i ekzém

Vyrážky, akné, ekzém či lupénka. Za kožní problémy, kterými trpí muži i ženy může stres, ale i genetika a nezdravý životní styl. S jejich léčbou pomůžou infračervené paprsky. Naordinujte si návštěvu infrasauny, která vás zbaví nadváhy, bolesti zad. A pomůže řešit zmíněné kožní problémy.

Kůže je zrcadlem těla

Až pětina populace trpí atopickým ekzémem, půl milionu Čechů trápí lupénka a až 95% lidí se někdy setkalo s projevy akné.

Podle průzkumů z knihy Therapeutic Heat and Cold s léčbou kožních problémů pomáhá infračervené záření. Paprsky pronikající do tkání zvyšují okysličení krve, čímž urychlují léčbu postižených míst.

Relaxace v infrasauně odbourává stres, který je další z příčin vzniku pupínků, vyrážek i atopického ekzému. Vedle přírodní léčby kožních problémů infrasauna také:

 • pomáhá od bolesti svalů
 • zvyšuje hybnost kloubů až o 20%
 • posiluje imunitu
 • snižuje práh bolestivosti
 • zrychluje hojení ran
 • a reguluje pocení

 

Hubnutí a boj proti celulitidě jdou v infrasauně snáz

„Pomerančovou kůží“  trpí skoro každá žena a dokonce 10% mužů. Infračervené paprsky, které pronikají hluboko do tkání, odstraňují celulitidu, znásobují účinnost kosmetických přípravků které mají ďolíky na kůži redukovat.

 

Není saunování jako saunování

Ideální čas na relaxaci v infrasauně je hned ráno – půlhodinka pocení vás nakopne na celý den. Pokud se však po ránu necítíte, nechte odpočinek v infrasauně na večer a nejlépe si ho naplánujte po cvičení. Protažení a lehce zahřáté tělo infrasauna zregeneruje a znásobí účinky sportovního výkonu.

 

Aby vaše tělo dostalo z infrasaunování maximum

 1. Dodržujte pitný režim, vypijte 2-4 sklenice vody vynechte alkohol a cigrety
 2. Budete potřebovat 3 ručníky…pod nohy, na lavici a na otírání. Seďte na ručníku, který absorbuje pot a dalším ručníkem otírejte tělo, čímž odstraníte více odumřelých buněk. Hodí se používat i vlastní žínku a lufu.
 3. Relaxujte v sedě, nelehejte si!
 4. Stres nechte přede dveřmi
 5. V infrasauně relaxujte 30-45 minut při teplotě 40-55°C
 6. Relaxaci si můžete zpříjemnit knížkou nebo masážními pomůckami
 7. Saunovací cyklus nepřerušujte ani se prudce neochlazujte
 8. Po uplynutí doby infrasaunu vypněte, otevřete a relaxujte uvnitř další půlhodinu. I po skončení saunování se budete potit, proto není vhodné se ihned sprchovat. Nepoužívejte mýdla ani krémy-zanesly by vyčištěnou pokožku.  l od infr Díky nižší teplotě není odpočinek v infrasauně náročný tolik, co relax ve finské sauně vyhřáté na teplotu kolem 90°C. Na rozdíl od infrasauny, ale finská není vhodná k léčbě ekzémů a jiných zánětlivých onemocnění kůže.

Do infrasauny klidně vkročte nachlazeni. Infrasauna prohřívá tkáň až 4cm do hloubky.

Ručníky a osušky vám zapůjčíme za poplatek na baru.        

 

Ceník

4,- Kč/ 1 minuta za 1 osobu

5,- Kč/1 minuta za 2 osoby